Firma Geroldinger została założona w 1921 r jako firma produkująca młyny. Od 1972 roku skoncentrowała się na obsłudze trudnych materiałów sypkich.

Obecnie oferuje wiodącą technologię w złożonych aplikacjach przechowywania, transportu, dystrybucji i dozowania materiałów masowych.

Geroldinger GmbH
Au-Straße 9
4771 Sigharting
Österreich

Telephone : +43 7766 2437-0

office@geroldinger.com

www.geroldinger.com

OSZILLOMAT firmy Geroldinger zapewnia rozładunek i dozowanie materiałów sypkich ze zbiorników w jednej instalacji.

Zalety systemu:

  • gwarancja rozładunku zbiornika i ciągłości pracy
  • precyzyjny rozładunek
  • stała kontrola procesu
  • przepływ masowy
  • niskie koszty eksploatacyjne

Zastosowanie

  • Spójne materiały masowe (tj. dwutlenek tytanu, wilgotny kaolin, melaminy, gips syntetyczny etc.)
    Instalacja rozładunku materiału jest bezpieczna. Powolny, oscylujący ruch zapobiega powstawaniu mostków powietrznych w leju. Belki nie zatykają się.
  • Higroskopijne materiały sypkie (mocznik, fosforan, sól etc.)
    Oscylujące belki wyładowujące uruchamiają zasadniczy przepływ masowy. Ewentualne skupiska rozpuszczają się a wzrost warstwy materiału jest minimalny.
  • Segregowane materiały sypkie (krzem, sucha zaprawa, gips etc.)
    Oprócz przepływu masowego materiału, instalacja belek uruchamia przepływ tłokowy. Zjawisko to powoduje, mieszanie materiału. Przez cały czas jakość rozładowywanego materiału utrzymywany jest na najwyższym poziomie.
  • Elastyczne spójne materiały sypkie (plastikowe pelety, granulki gumowe etc.)
    Silny ruch oscylacyjny belki eliminuje wiązania elastyczne i rozdziela duże, lepkie cząstki.
  • Ultra drobne materiały sypkie (drobne wapno, kreda, popiół lotny etc.)
    Ten materiał nie może być upłynniany, częściowe powstawanie mostków powietrznych jest wykluczone. Dlatego konieczne jest utrzymanie ciągłości dozowania.
  • Spójne, lepkie materiały sypkie (glinka zawierająca 25% wody, muły i osady pofiltracyjne etc.)
    Pomimo dużej lepkości i złożonych własności substancji, wszystkie materiały są bezpiecznie rozładowywane i dozowane z zachowaniem gwarantowanych parametrów.
  • Ścierne materiały sypkie (plastikowe cząstki, płatki XPS, paliwa alternatywne etc.)
    Mimo dużego ciśnienia naporu na dno, materiały te są rozluźnianie i bezpiecznie rozładowywane.

Budowa

Ta prosta i pomysłowa instalacja rozładunku opiera się na indywidualnie opracowanej geometrii zbiornika i oscylujących belkach rozładunkowych. Kontrolowanie działania belki dennej jest podstawą zapewnienia bezpieczeństwa przepływu masowego nawet najtrudniejszych materiałów.

OSZILOMAT jest jednym z bezpieczniejszych rozwiązań przeznaczonych do materiałów sypkich, trudnych w mieszaniu, który umożliwia ich dokładne dozowanie i opróżnianie.

Dodatkowo mamy możliwość kontroli procesu, ponieważ przepływ materiałów jest monitorowany i kontrolowany automatycznie z centralnej stacji obsługi. Poprzez buforowanie materiałów sypkich rozładunek jest zawsze przeprowadzany z wysoką precyzja, oraz w odpowiedniej ilości i jakości. Zapewnia to dużą sprawność całego procesu.

W zespawanej ramie urządzenia umieszczone są masywne belki oscylacyjne, które są wsparte na wahliwych łożyskach. Od strony materiałów, łożyska są uszczelnione przez komorę smarną i uszczelkę, która zabezpiecza przed dostaniem się materiałów stałych do łożysk i smaru do materiałów stałych. Belki mogą być poruszane są w obu kierunkach przy pomocy korbowodów i dźwigni bez wibracji i obracania. Nie stosuje się powietrza zaporowego. Sprzęgło ślizgowe między belką a wahadłem zapewnia wysokie bezpieczeństwo pracy urządzenia.

Belka denna może być dostarczona w standardowych rozmiarach urządzenia od 0,6 x 0,6 do 10 x 5 m oraz do zbiorników okrągłych lub nieregularnych. Staranny proces produkcji i solidna stalowa konstrukcja gwarantują bardzo długą żywotność przy niewielkich nakładach eksploatacyjnych.

Ze względu na łatwy dostęp do elementów oraz małe zużycie nie ma konieczności większych prac konserwacyjnych oprócz smarowania. Belki mogą być wymieniane pojedynczo. Zaawansowana technologia OSZILLOMAT zapewnia ruch lewo-prawo (obustronny) usprawniający przepływ masowy materiału poprzez zastosowanie belek oscylacyjnych.

Przy szczególnie trudnych materiałach masowych zapewnia to, że sypkie materiały nie sklejają się i nie przyklejają się tworząc mostki wewnątrz zbiornika, a także nie zatykają go. Brak spójności pozwala na przepływ grawitacyjny materiałów sypkich z urządzenia przez jeden mały otwór. Wszystkie średnio-twarde skupiska rozpuszczają się w delikatny sposób, a jednocześnie poszczególne ziarna nie są niszczone. System wytrzymuje ciśnienie nacisku na podłogę do 140 kN/m2.

Opróżnianie jest łatwe nawet przy dużej gęstości materiału.

Zakres usług

Zapewniamy cały zakres usług począwszy od konsultacji technicznych, automatyzacji procesu, montażu do obsługi posprzedażowej (szkolenia) i serwis. Oferujemy ekonomiczne rozwiązania systemowe, w których bierzemy pod uwagę wszystkie parametry. Całość instalacji jest atrakcyjna finansowo. Długi okres eksploatacji w połączeniu z niewielkimi kosztami użytkowania i stabilnym działaniem gwarantują ekonomicznie korzystny, sprawny układ transportowy. Dzięki temu instalacje OSZILLOMAT są bardzo prostym i ekonomicznie atrakcyjnym rozwiązaniem dla złożonych układów.

Menu